Yazi


2020-07-12 12:56:07

 

Online Terapi Nedir?

Online terapi; ruh sağlığı alanında internet üzerinden verilen, yeni psikolojik danışmanlık modelidir. Uluslararası psikoloji etik kurallarının tümünün geçerli olduğu bu terapi seanslarında; “danışan mahremiyeti” yine en temel kuraldır.

Neden Online Terapi?

Günden güne artan pratikleşme eğilimimiz, son aylarda corona(covid-19) salgını için evlerimize kapandığımızda daha da hızlandı ve birçok işimizi yolda vakit kaybetmeden, dışarıya çıkıp riske girmeden ve (genellikle)daha uygun fiyatlara evimizden halleder olduk. İşte bu süreçte zaten literatürde geçerli bir yöntem olan, danışan ve psikolog tercihine göre uygulanan online terapinin tercih edilirliği kat kat arttı. Toplumun da hızla benimsediği bu modelde; danışanlar ev konforundan uzaklaşmadan; dünyanın neresinde olursa olsun danışmanlarıyla terapilerini gerçekleştirdiler ve çoğunlukla memnun kaldılar.

Her Sorun Online Terapiye Uygun mudur?

Problemin online terapiye uygun olup olmadığı yapılacak ilk görüşmeden sonra belirlenir. Madde bağımlılığı, intihar girişimleri gibi bazı çok hassas konular dışında hemen her problem online terapi ile hizmet verilebilir konulardır.

Online ya da Yüz Yüze Terapi Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Danışmanlık hizmeti alınacağında diploma ve yeterlilikler (alınan eğitim ve sertifikaları) göz önünde bulundurarak, alanında uzman kişilerden terapi almaya dikkat edilmelidir.

Online ya da yüz yüze terapiyle ilgili başka sorularınız veya randevu talebiniz için iletişime geçebilirsiniz…

Psikolog / Aile Danışmanı

Gamze ÜNGÖRMÜŞ   

 

Tags:onlineterapi,ankara,onlinepsikolog,psikolog,psikologgamze


Mahmut K...

Online terapiye ön yargılı bakıyordum ama evden çıkıp psikologa gitmek de zulümdü. Saygının tek kârı siz oldunuz benim için paikologgamze:)

Ferudun B...

Ben de mailden online terapi ücretini öğrenebilir miyim?

Merve

Tüm yazılarınızı okudum, ellerinize sağlık. Online terapi ücretinizi öğrenebilir miyim Gamze Hanım?