Yazi


2020-07-22 11:49:17

     Uzm. Klinik Psikolog Harriet Lerner’in, bir önceki yazıda bahsettiğim öfke ve iletişim problemleri üzerine yazmış olduğu “Öfke Dansı” kitabı doğrudan kadınlara hitap ederek; “iyi kız” sendromu, erkekleri değiştirmeye çalışmak, anne-kız arası çekişmeler, kuşak çatışmaları, yas, ayrılık kaygısı, çocuklara duyulan öfke gibi birçok konuya ustalıkla değiniyor. Üstelik değinmekle kalmayıp, çözüm yolları da öneriyor. Bilimsellikten uzaklaşmadan, verdiği güzel örneklerle herkese bir şeyler katabilecek ince fakat doyurucu bir kitap.

 

Siz de ara sıra kendi ilişkilerinizi tartarak,  notlar alarak okuduğunuzda hem kendinizi hem de muhatabınızı çok daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca kitap doğrudan kadınlara hitap ediyor gibi dursa da öfkesini yönlendirmede güçlük çeken herkes öfke dansından çok şey alacaktır.

Ayrıca daha önceki kitap tavsiyelerim için

Kitap Tavsiyesi 1

Kitap Tavsiyesi 2

Kitap Tavsiyesi 3

Kitap Tavsiyesi 4

 

Tavsiyemdir, keyifli okumalar…

 

 

Psikolog / Aile Danışmanı

Gamze Üngörmüş     

 

 

Tags:ofkedansı,kitaptavsiyesi,yas,ayrılıkkaygisi,psikologgamze


Meral E...

Tam benlikmis :)

Deniz Demir

Gamze Hanım hemen herkesin tavsiyede bulunacağı şeyler yazmışsınız .Özgün öneride bulunmamışsınız yazılarınızın tamamını okudum. Ayrıca dikkatimi soyadınız çekti Allah aşkına sizinle hangi soyadıyla iletişim kuralım bunlara önem vermiyorsunuz sanırım ama bu küçük detaylarda önemlidir. Sizinle alakalı yorum bakmak istedim bu sayfanız yeterli oldu iyiki açmışsınız sağolun

Psk. Gamze ÜNGÖRMÜŞ

Sayın Deniz Demir; emek verip yazılarımın tamamını okuduğunuz ve önerilerde bulunduğunuz için çok teşekkür ederim. Daha mutlu bir yaşam için yapılması gerekenler zaten bir sır değil, basit şeylerden geçiyor mutluluğun yolu. Soyadımla ilgili yorumunuza da hak veriyorum. Aslında, sadece "Üngörmüş"ü kullanıyorum çoğu zaman ama kimliğimde yazan tam adım da yer yer geçiyor.Kafa karışıklığı yaşanmaması için bu önerinizi dikkate alacağım.

Nargıza A...

@psikologgamze hanım, tavsiyeniz üzerine aldığım ışığın yolu kitabı bitmek üzere ve çok beğendim. Bugün diğer tavsiyelerinizi de sipariş verdim, heyecanla bekliyorum :) Tüm tavsiye ve dokunuşlarınız için çok teşekkürler...